Logo Inigo Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej

beskid 1Grupy Balinta są przestrzenią dla wspólnego poszukiwania sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w obszarach związanych z pomaganiem innym. Zapraszamy osoby zajmujące się formacją we wspólnotach życia konsekrowanego na etapie konsekracji czasowej (nowicjat, juniorat).

Zapisy i ustalanie terminów spotkań bezpośrednio u osoby prowadzącej.

Więcej...

konsekrowani

Zapraszamy na kolejną edycję psychoterapii grupowej dla osób konsekrowanych. Proponujemy terapię opartą na relacjach międzyosobowych uwzględniającą specyfikę powołania kapłańskiego i zakonnego.

spotkania w każdą środę w godz. 16:00 - 18:00

Więcej...

  • Czy osoby wybierające życie zakonne są do tego predysponowane genetycznie?
  • Jakie mają cechy osobowości?
  • Czy osobom duchownym potrzebna jest psychoterapia?

O życiu konsekrowanym i odpowiedzialności za swoje decyzje opowiada Dorota Przygrodzka, psychiatra i psychoterapeuta w rozmowie z Moniką Florek-Mostowską. Rozmowa była emitowana na antenie Radia Warszawa 106,2 FM. Publikujemy pierwsze dwa fragmenty rozmowy.FORMACJA INNYCH – FORMACJĄ SIEBIE

photo 1436874555419 bb64221c5c1d

„Formatorzy i formatorki muszą być osobami doświadczonymi w poszukiwaniu Boga, aby mogły także innym towarzyszyć na tej drodze...Ze światłem mądrości duchowej winni łączyć wiedzę uzyskaną dzięki ludzkim metodom, które mogą być pomocne zarówno w rozeznawaniu powołań, jak też w formacji nowego człowieka autentycznie wolnego. Głównym narzędziem formacji jest rozmowa osobista ...”

(Jan Paweł II - Adhortacja Apostolska „Vita cosecrata” 1996, nr 66 )

Więcej...

Pomoc psychologiczna i duchowa