Jak być dojrzałym? – Jesień 2020

Rakowiecka 61, Warszawa-Mokotów

Cena: 100zł/dwa spotkania

04-04-2020 16:30

Na warsztat zapraszamy osoby, które czują w swoim życiu niespełnienie, zagubienie i lęk w gąszczu wymagań i zmian współczesnego świata. Uporządkujemy cele i zadania rozwojowe, jakie wg psychologii stoją przed dorosłym człowiekiem w różnych sytuacjach jego życia. Przyjrzymy się cechom dojrzałej emocjonalności i duchowości, które pomagają odpowiadać na wyzwania życia i cieszyć się nim w codzienności.

 

 „Kto znajduje się w drodze ku dojrzałości, ten jest już dojrzały”. 

Kazimierz Dąbrowski 

 

Na spotkaniu przedstawię kompaktową wiedzę o rozwoju i cechach dojrzałego człowieka, przyjrzymy się psychologii rozwojowej i egzystencjalnej, która może być dobrą wskazówką na drodze poszukiwania swojej życiowej drogi i sensu codzienności. 

Zaproponuję ćwiczenia, które pomogą kształtować emocjonalność i charakter w życiu codziennym. Poruszymy tematy zarządzania emocjami, autentyczności, systemu wartości, wzajemnych obustronnych relacji, podejmowania decyzji, umiejętności przeżywania kryzysów i rozczarowań i wiele innych. 

 

W drugiej części zajmiemy się naszą religijnością, obrazem Boga, zniekształconą więzią z Bogiem, przekonaniami. Będzie to okazja, aby w bezpiecznej atmosferze wyrazić swoje wątpliwości, skorygować błędne myślenie i doświadczenia religijne. 

 

Warsztat pomoże Ci wziąć odpowiedzialność za kształtowanie swojego życia, nadać mu sens i konstruktywny kierunek. 

 

Prowadzący: 

Iga Glapińska – doradca psychologiczny, trener umiejętności psychospołecznych, absolwentka Studium Poradnictwa Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Szkoliła się i praktykuje w zakresie wsparcia psychologicznego, pomocy DDA, arteterapii, bibliodramy. Prowadzi grupy 12 kroków Wreszcie żyć oraz wykłady i warsztaty dla środowiska chrześcijańskiego. Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym. 

Termin: 4 i 18.04.2020, soboty g. 16.30-19.00 

Warsztat będzie prowadzony w formie online.

Zapisy: Sekretariat fundacji INIGO – tel. 797 002 584 / pon.-pt. w godz. 16.00-19.00, [email protected] 

Koszt: 100 zł, płatne dwa tygodnie przed warsztatami na konto BNP Paribas 46 1600 1127 1847 2217 3000 0001  

Tytuł przelewu: “dojrzałość”