ZAJĘCIA METODĄ SYMBOLICZNEGO RYSUNKU – JESIEŃ 2020

Rakowiecka 61, Warszawa-Mokotów

Cena: 49zł/jedne zajęcia

06-10-2020 17:30

Jak poznać to, co w nas nieświadome? – zajęcia metodą symbolicznego rysunku

 

Doświadczasz stałego lub ciągle powtarzającego się nieprzyjemnego poczucia wewnętrznego chaosu i zagubienia? Często towarzyszy ci niepokój? Przeżywasz w sercu różne stany, których nie umiesz określić? Trudno ci o nich pomyśleć? Pragniesz je wyrazić, ale nie wiesz jak? Nie znajdujesz na to adekwatnych słów? Przeżywasz samotność związaną z brakiem zrozumienia swoich przeżyć?

 

Warsztaty metodą symbolicznego rysunku mogą być okazją do bliższego kontaktu z samym sobą. Bardzo często to właśnie za pomocą symbolu jesteśmy w stanie wyrazić bardziej siebie niż za pomocą wyłącznie słów. Będziemy docierać do świata swoich myśli, uczuć, potrzeb czy pragnień, często głęboko ukrytych w sercu, niedopuszczonych do świadomości i nie wyrażonych. Być może odkryjesz to, co do tej pory wydawało się nie istnieć. 

 

Na początku każdych zajęć będziemy wykonywać rysunek, który będzie stanowił punkt wyjścia do rozpoczęcia dyskusji w obrębie zaproponowanego tematu. Możesz przyjść z własnym tematem, którym chcesz się zająć w czasie spotkania albo skorzystać z tematycznej propozycji osoby prowadzącej lub innego uczestnika grupy. Rozmowa będzie polegać na omawianiu poszczególnych znaczeń umieszczonych na rysunku.

 

Zajęcia mogą być dobrą okazją na uwolnienie swoich uczuć, poznanie własnej emocjonalności, rozwój spontaniczności, ekspresji oraz zdolności do komunikowania swoich przeżyć, często niezrozumiałych i budzących lęk. Dzięki rysowaniu różnych aspektów swojego wewnętrznego świata możesz rozpoznać cechy swojej osobowości, lepiej zrozumieć samego siebie i docenić własną rolę w życiu. Rysowanie stanowi łatwiejszy sposób komunikacji z innymi, niż werbalne wyznawanie osobistych uczuć.

 

Zdolności artystyczne nie mają wpływu na korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach. Często to właśnie proste symbole, mogą ukazać najgłębsze treści naszego psychicznego życia.

 

Terminy:  JESIEŃ 2020  wtorki, co dwa tygodnie, w godzinach 17:30-19:00

 

Koszt uczestnictwa: 
– opłata za cały cykl 6 spotkań – 230 zł. Płatność z góry na początku miesiąca przelewem na konto fundacji z dopiskiem “rysunek”
– koszt pojedynczych zajęć – 49 zł. Płatność gotówką na miejscu lub przelewem na konto fundacji z dopiskiem “rysunek”

Nr konta bankowego: BNP Paribas 46 1600 1127 1847 2217 3000 0001

ZAPISY
Sekretariat fundacji INIGO – tel. 797 002 584 / pn. – pt. w godz. 16.00 – 19.00 lub mailowo bezpośrednio u osoby prowadzącej [email protected]

Liczba miejsc ograniczona.

 

Spotkania poprowadzi:

Ilona Przeciszewska

Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Kurs Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT, Szkołę Coachingu Chrześcijańskiego w ramach Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich oraz Kurs Umiejętności Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2010 r. prowadzi coaching oraz szkolenia rozwoju osobistego. W ramach prowadzonych szkoleń wykorzystuje niewerbalne metody pracy, takie jak rysunek oraz ruch.