Czwartkowe zwolnienie w spotkaniu siebie w ciele

Na spotkania zapraszam osoby, które pragną uwolnić się od stałego napięcia w ciele czy zmęczenia lub po prostu pod koniec tygodnia chcą dać sobie chwilę przyjemnego czasu. Spotkania są okazją do rozluźnienia się i relaksu, odpoczynku oraz odzyskania życiowej energii. Być może uda ci się bardziej polubić swoje ciało, doświadczyć bycia z nim w przyjaznej więzi oraz przywrócić zagubione połączenia ciało-umysł. Metodą pracy jest swobodny ruch.

 

Termin spotkań: co drugi czwartek w godzinach 17:30-18:50

Start: 8 września 2022

 

Można przychodzić na zajęcia regularnie lub uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

 

Miejsce spotkań: możesz uczestniczyć w spotkaniach w formie online za pomocą bezpłatnej aplikacji zoom (można zainstalować ją poprzez stronę zoom.us). Możesz też przychodzić na spotkania do fundacji. Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji INIGO, Rakowiecka 61, Warszawa, z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

 

Każde spotkanie składa się z dwóch uzupełniających się modułów.

W pierwszej części zajęć proponuje kilka spokojnych, rozciągająco-wzmacniających ćwiczeń na matach. Nie potrzebujesz obawiać się o brak dobrej kondycji czy niewystarczającej siły w swoim ciele. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych możliwości uczestników spotkań i nie mają charakteru treningowego. Centralne miejsce zajmuje praca nad świadomością ciała. Będziesz mógł się przekonać w jaki sposób pogłębianie poczucia swojego ciała może być pomocne w zmniejszeniu napięcia w ciele, dyskomfortu czy doznawanych dolegliwości bólowych, czyli w pozbyciu się tzw. „zbroi”  zlokalizowanej w różnych częściach ciała.

W drugiej części spotkania będziemy koncentrować się na tym, co mówi nam nasze ciało, jak możemy go słuchać i korzystać z jego mądrości. W codziennym funkcjonowaniu zazwyczaj jesteśmy skoncentrowani na tym, co zewnętrzne, a przez to mniej zwracamy uwagę na odczucia płynące z naszego ciała lub całkowicie je ignorujemy. Spotkania będą szansą na odwrócenie tej sytuacji. Nawiązanie kontaktu ze swoim ciałem może otworzyć przestrzeń na poznawanie samego siebie, co nie może w pełni zaistnieć, jeżeli pozostajemy w oderwaniu od swojego ciała. Jest ono bowiem integralną częścią tego kim jesteśmy. To właśnie w ciele możesz odkryć w sobie to, co prawdziwe, a tym samym dające życie.

Pod koniec zajęć będzie przeznaczony czas na rozmowę [około 10-15 minut w zależności od ilości uczestników]. Każda z osób ma możliwość opowiedzenia o swoich odczuciach pojawiających się w trakcie zajęć. Nie jest to jednak koniecznie. Możesz zachować swoje wrażenia w swoim wnętrzu.

Spotkania mają kameralny charakter, prowadzone są w niewielkiej grupie osób. Przychodząc na spotkanie weź ze sobą wygodny i luźny strój, ewentualnie mały ręcznik. Maty do ćwiczeń znajdują się na miejscu w fundacji. Nie potrzebujesz brać ich zatem ze sobą, chyba, że wolisz korzystać ze swojej maty.

Spotkania nie mają celu rehabilitacyjnego. W zajęciach nie powinny brać udziału osoby w ostrych stanach bólowych jakichkolwiek części ciała. Jeśli nie jesteś pewny co do możliwości zapisania się na zajęcia, możesz napisać w tej kwestii maila do osoby prowadzącej.

 

ZAPISY

Mailowo bezpośrednio u osoby prowadzącej [email protected]

Liczba miejsc ograniczona.

 

Koszt uczestnictwa:

Koszt pojedynczych zajęć – 45 zł. Płatność przelewem na konto fundacji z dopiskiem “ciało – warsztaty Ilona Przeciszewska”.

Nr konta bankowego Fundacji INIGO: BNP Paribas 46 1600 1127 1847 2217 3000 0001.

 

Spotkania prowadzi Ilona Przeciszewska – Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Kurs Instruktora Sportu oraz Rekreacji Ruchowej oraz Szkołę Ćwiczeń Rozciągająco-Wzmacniających na Matach w stopniu podstawowym i rozszerzonym (profil medyczny). Dodatkowo szkoliła się w zakresie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Instytucie DMT oraz odbyła Trening Świadomości Ciała oparty o metodę Laban Bartenieff Movement System. Ukończyła również Szkołę Coachingu oraz Kurs Umiejętności Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadząc zajęcia pracy z ciałem bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu zdobytym na scenie warszawskiego teatru tańca.

 

Możesz poczytać o tym, co napisałam o ciele na portalu Aleteia:

1.https://pl.aleteia.org/2019/08/28/jak-obudzic-w-sobie-zycie/

2.https://pl.aleteia.org/2019/11/30/odpoczynek-to-dzis-prawdziwa-sztuka-umiesz-to-robic/

3.https://pl.aleteia.org/2019/07/19/wiesz-ze-twoje-cialo-mowi-potrzebujemy-go-sluchac-aby-zyc/

4.https://pl.aleteia.org/2019/06/28/kim-jestes-dla-swojego-ciala-widzisz-w-nim-tylko-defekty/

5.https://pl.aleteia.org/2019/05/10/odchudzanie-wyraz-milosci-czy-autoagresji/

6.https://pl.aleteia.org/2018/02/03/zaopiekuj-sie-swoim-cialem-ono-cie-potrzebuje/

7.https://pl.aleteia.org/2017/01/07/czy-potrafisz-tanczyc/

8.https://pl.aleteia.org/2020/08/03/seksualnosc-jak-ja-w-sobie-zdrowo-rozwijac/