(U)kryte w sercu – zajęcia metodą symbolicznego rysunku

 

Przeżywasz w swoim wnętrzu różne emocjonalne stany lub uczucia, które trudno jest ci określić? Pragniesz je wyrazić, ale nie wiesz jak? Nie znajdujesz na to adekwatnych słów? Nie potrafisz dotrzeć do własnych potrzeb i pragnień? Chcesz bardziej zrozumieć siebie?

 

Warsztaty metodą symbolicznego rysunku mogą być okazją do bliższego kontaktu z samym sobą. Bardzo często to właśnie za pomocą symbolu jesteśmy w stanie wyrazić bardziej siebie niż za pomocą wyłącznie słów. Będziemy docierać do świata swoich myśli, uczuć, potrzeb czy pragnień, często głęboko ukrytych w sercu, niedopuszczonych do świadomości i nie wyrażonych. Być może odkryjesz to, co do tej pory wydawało się nie istnieć.

 

Na początku każdych zajęć będziemy wykonywać rysunek, który będzie stanowił punkt wyjścia do rozpoczęcia dyskusji w obrębie zaproponowanego tematu. Możesz przyjść z własnym tematem, którym chcesz się zająć w czasie spotkania albo skorzystać z tematycznej propozycji osoby prowadzącej lub innego uczestnika grupy. Rozmowa będzie polegać na omawianiu poszczególnych znaczeń umieszczonych na rysunku.

 

Zajęcia mogą być dobrą okazją na uwolnienie swoich uczuć, poznanie własnej emocjonalności, rozwój spontaniczności, ekspresji oraz zdolności do komunikowania swoich przeżyć. Dzięki rysowaniu różnych aspektów swojego wewnętrznego świata możesz lepiej zrozumieć samego siebie. Rysowanie w stosunku do werbalnego wyznawania osobistych uczuć może okazać się łatwiejszym sposobem komunikacji z innymi.

 

Zdolności artystyczne nie mają wpływu na korzyści płynące z uczestnictwa w zajęciach. Często to właśnie proste symbole, mogą ukazać najgłębsze treści naszego psychicznego życia.

 

Terminy: co drugi czwartek w godzinach 17:30-18:50

 

Można przychodzić na zajęcia regularnie lub uczestniczyć w pojedynczych zajęciach.

 

Miejsce odbywania się zajęć – Fundacja INIGO, Rakowiecka 61. Warszawa. Fundacja dba o wszelkie środki ostrożności w związku z sytuacją epidemiologiczną, aby zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo korzystania z zajęć.

 

Spotkanie poprowadzi – Ilona Przeciszewskahttps://inigo.org.pl/zespol/ilona-przeciszewska/

 

ZAPISY
mailowo bezpośrednio u osoby prowadzącej [email protected]

[liczba miejsc ograniczona. Grupa może liczyć maksymalnie 8 osób]

 

Koszt uczestnictwa:

Koszt pojedynczych zajęć – 45 zł. Płatność przelewem na konto fundacji z dopiskiem “rysunek – warsztaty Ilona Przeciszewska”.

 

Nr konta bankowego Fundacji INIGO: BNP Paribas 46 1600 1127 1847 2217 3000 0001.