WARSZTAT: ►Oferta dla grup◄

Uczestnicy poznają metodę analizowania trudnych sytuacji, która przyda im się zarówno w pracy ze starszą młodzieżą, jak i w zarządzaniu ludźmi w różnych kontekstach. Proponowana metoda opiera się na badaniach Lawrence’a Kohlberga i na elementach rozeznawania stosowanego w zakonie jezuitów oraz prowadzi do podjęcia decyzji o sposobie zareagowania na pojawiającą się sytuację grożącą przykrymi konsekwencjami.

Adresatami zajęć są przede wszystkim wychowawcy nastolatków, nauczyciele i rodzice młodzieży szkół ponadpodstawowych. Celem zaś poznanie przez nich efektywnej metody rozeznawania i towarzyszenia młodym w radzeniu sobie z życiowymi dylematami.

O. Wojciech Żmudziński SJ – Jezuita, teolog biblijny i pedagog po studiach specjalistycznych na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (teologia biblijna) i na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku (policy and public schools administration). Wychowawca w ośrodkach dla narkomanów w Polsce i we Włoszech w latach 1984-1989. Założyciel i dyrektor placówki doskonalenia nauczycieli „Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe” w latach 1996-2018, Edukacyjnej Kliniki Poradni Profilaktyki Uzależnień w Gdyni w latach 2004-2014 oraz dyrektor Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni w latach 2002-2007. Twórca międzynarodowych programów szkoleniowych dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Autor książek z dziedziny edukacji i duchowości. Dziennikarz i publicysta. Były członek władz kilku organizacji pozarządowych i komisji samorządowych na Pomorzu, a obecnie Socjusz Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego i rzecznik prasowy. W Fundacji INIGO udziela porad duchowych.

TEMAT: Ignacjańska analiza trudnych sytuacji

TERMIN: do ustalenia

LICZBA UCZESTNIKÓW: 8-24

CZAS TRWANIA: 2×90 min

KOSZT DLA CAŁEJ GRUPY: 1200 PLN

MIEJSCE: Fundacja INIGO, ul. św. Andrzeja Boboli 12 lub MIEJSCE WSKAZANE PRZEZ GRUPĘ UCZESTNIKÓW

ZAPISY:
e-mail: [email protected]
tel.: 797 002 584 w godzinach pracy sekretariatu: pon-czw 16-19, pt 9-12
płatność przelewem przed warsztatami na konto fundacji: BNP Paribas 46 1600 1127 1847 2217 3000 0001
tytuł przelewu: „Warsztaty – Żmudziński”