Czy zauważyłeś, że bliska Ci osoba starsza stała się jakby… nieobecna? Może częściej skarży się na ból, choć lekarze rozkładają ręce? A może martwisz się, że jej problemy z pamięcią to coś więcej niż „późny wiek”?

Depresja u seniorów to mistrzyni kamuflażu. Często chowa się za zmęczeniem, milczeniem albo nerwowością. Chcemy pomóc Ci ją przejrzeć i pokazać, jak przywrócić bliskim chęć do życia.

Czego dowiesz się na naszym spotkaniu?

  • To nie tylko smutek – nauczymy Cię czytać między wierszami (kiedy ból kręgosłupa może być wołaniem o pomoc dla duszy).
  • Zagadka pamięci – wyjaśnimy, jak odróżnić depresję od początków otępienia (to kluczowe dla dobrego leczenia!).
  • Wsparcie, nie wyręczenie – podpowiemy, co mówić, a czego unikać, by senior poczuł się kochany, a nie „stary i niepotrzebny”.

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli
Opiekujesz się kimś starszym, pracujesz z seniorami lub po prostu widzisz, że ktoś w Twoim otoczeniu traci swój dawny blask.

Prelekcję poprowadzi psycholog i psychoterapeutka Monika Szymańska, absolwentka KUL oraz akredytowanego przez PTP szkolenia w Instytucie „Rasztów”, pracująca pod stałą superwizją. Doświadczenie kliniczne zdobywała w prestiżowych placówkach, m.in. w Szpitalu Klinicznym UCK WUM, Hospicjum Onkologicznym oraz na oddziałach psychiatrycznych w Warszawie i Otwocku. Na co dzień prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, a swoją wiedzą dzieliła się ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dołącz do nas – to nic nie kosztuje, a może zmienić wszystko.

Miejsce – Fundacja Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGO, ul. Św. A. Boboli 12, Warszawa
Termin – 24 luty 2026 (sobota)

Godzina14:00
Koszt – Udział bezpłatny (wydarzenie realizowane w ramach Miesiąca o Depresji w Fundacji INIGO).

Zapisy – e-mail: [email protected] lub tel. 797 002 584

Nie zwlekaj z decyzją! Zadbajmy o nich tak, jak oni kiedyś dbali o nas. Do zobaczenia!